CSERESZNYESZILVA (6)

FÉLELEM csoport
„A HIGGADTSÁG VIRÁGA”
„A TÚLFESZíTETTSÉGTŐL… AZ ELLAZULÁSIG”

Edward Bach leírása:
„Félelem a józan ész elvesztésétől, attól hogy az ember enged a késztetésnek, hogy félelmetes, szörnyű tetteket kövessen el, amelyeket valójában rossznak tart és elutasít.”

Jellemző tünetek:

  • Félelem az önuralom elvesztésétől
  • Félelem a megőrüléstől (idegösszeroppanástól, széteésétől)
  • Félelem az érzelmektőól, a megnyílástól, az elengedettségtől
  • Belül feszült, kívül nyugalmat erőltet magára
  • Belső feszültség, kitörés előtti állapot
  • Dühkitörések, hisztéria, agresszív állapotok
  • Öngyilkossági gondolatok

Hatás: A cseresznyeszilva a pszichés túlfeszítettség elleni szer. Képes erős érzelmi töltésű helyzetekben a belső feszültség csökkentésére. Csökkenti az érzelmek és indulatok erősségét, ezáltal azok kifejezhetővé válnak. Kiegyensúlyozza az értelmet és az érzéseket. Segít a mindennapi stressz elviselésében.

Kiknek: Annak, aki úgy érzi, hogy mindig erősnek kell lennie. Erős érzések, indulatok kerítik hatalmukba, de fél önuralma elvesztésétől, ezért nagyon erősen tartja magát, érzéseit visszafojtja. Néha úgy érzi: „Elegem van mindenből”, öngyilkossági gondolatok kísértik (meg is teheti). Kényszergondolatok, kényszerbetegség, idegösszeroppanás is előfordulhat. (Összeomlás c. film)
Párkapcsolati krízisek esetén – segít megnyílni, kimondani a rossz érzéseket, konfliktust kezelni
Testileg: székrekedés, teltségérzet, ágybavizelés (nappal teljesítménykényszer) Parkinson szindróma (főleg, ha erős, domináns személyiséggel él együtt).

Cél, várható eredmény: higgadtság, önuralom. Az érzelmek megélésének és kifejezésének képessége és lehetősége, értelem-érzelem kiegyensúlyozása, mélyebb önismeret, jobb önelfogadás.

Megerősítések

„BÁTOR VAGYOK”
„NYITOTT VAGYOK”
„HAGYOM ÁRAMLANI AZT, AMI ÁRAMLANI AKAR”